Tak zacząłem pisać kilka…

Tak zacząłem pisać kilka miesięcy temu pod tym tagiem #tataprogramuje jednak znowu zabrakło systematyczności w nauce. Ciągle jest mi ciężko ruszyć i przebić się ponad podstawy. Najgorsze jest to, że jakoś nie sprecyzowałem swojej drogi, nie wiem czego się uczyć, i z czego. Próbowałem już kilku rzeczy, jednak nie pociągnąłem tego. Ale powoli zacząłem chociaż cokolwiek ogarniać i nie poddaję się.
Postanowiłem, że teraz w lutym (w sumie najkrótszy miesiąc xD) codziennie, chociaż pół godziny poświęcę na naukę. W zadzie już kilka dni temu, zacząłem od przeczytania książki Junior Developer od @JavaDevMatt
Może na początek moja opinia, jeśli kogoś interesuje:pokaż spoiler – Dla mnie dość dużo kwestii tam opisanych było oczywistych, tak więc przez większość książki nie dowiedziałem się wiele nowego. Choć kilka razy, pomimo iż zagadnienie było mi znane, to dzięki autorowi spojrzałem na nie inaczej.
– Dobrze się czyta. Przeczytałem od początku do końca, za drugim podejściem. Dla mnie to naprawdę wyczyn, bo nie wiem czy przeczytałem w życiu jakąś książkę w całości, obojętnie czy była to techniczna czy literatura.
– Ogólnie polecam, bo też było dla mnie dużo nowej wiedzy. Wszystko, co nowe i wartościowe notowałem, i będę do tych notatek wracał. **Można powiedzieć, że jest to wiedza bezcenna dla kogoś, kto chce zostać programistą, tak więc warto było wydać, te 30 czy 40 zł na ebooka.**
A więc jeden duży krok wykonany
Może to głupie, ale szukam jakieś motywacji do działania, tak sobie wymyśliłem, że znajdę jakąś ofertę pracy i potraktuję to jako grę o pracę. Obecnie oczywiście nie spełnię wymagań, ale chcę zrobić w miesiąc taki postęp, aby tam 1. marca odważyć się zaaplikować. To moja misja. Chcę, żeby to też nadało mi jakieś konkrety do nauki. Na razie szukam oferty pracy – to zadanie na dziś.
No i też myślę nad jakimś swoim projektem, żeby stworzyć coś co będzie działać, nawet w podstawowej wersji, i móc to pokazać.
Dla motywacji postanawiam też codziennie meldować się na wykopie chociaż z małymi postępami pod tagiem #tataprogramuje – włączam was do mojej gry. Tag obserwuje 45 osób, mam nadzieję, że liczba zwiększy się przynajmniej dwukrotnie w lutym.
#naukaprogramowania #programowanie

Powered by WPeMatico