#programowanie #staz #staze…

#programowanie #staz #staze #it #gdansk #trojmiasto
Dobra mirki, jestem zdesperowany… Jestem programistą w dość dużym korpo w Gdańsku. Szukam osoby na staż która zajęłaby się automatyzacją testów aplikacji desktopowej pod linuxem. Po stażu możliwe jest zatrudnienie (chociaż nie jest to gwarantowane).
Używamy do testowania Squish’a, a testy pisane są w JavaScripcie. Staże u nas są płatne około 3k brutto (dokładnie nie powiem bo sam nie wiem i mnie to lotto jak się to mówi). Umowa zlecenie. Minimalny okres stażu to 2 miesiące – zaznaczam MINIMUM.
Po wieeelu rozmowach ze studentami kończącymi już studia informatyczne jestem bardzo rozczarowany poziomem podstawowej wiedzy. Wstawię Wam wybrane pytania na które jeszcze NIKT nie odpowiedział poprawnie:
„Co to jest API i do czego służy”
„Czym jest breakpoint”
„Mając podane funkcje (z opisami), napisz program który robi XYZ – może być pseudokod”
Dodatkowo sprawdzam angielski – z powodu prostego – cała dokumentacja jest in English.
Jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na powyższe bez googlania i zna angielski – zapraszam do wysłania CV lub kontaktu na priv.
Ja cannot into HR, ale jak widzę co dostajemy z „targów pracy” to mnie trzęsie i piszę tutaj.
Nie oczekuję cudów, wiem że ludzie bez doświadczenia nie wszystko wiedzą, ale jak napisałeś/aś chociaż raz coś samodzielnie, to na bank się nadasz. Osoba byłaby pod moją opieką przez cały staż i gwarantuję że nie zostawiam takiej osoby samej sobie.