Porcja pomocnych i ciekawych…

Porcja pomocnych i ciekawych linków ze świata IT i nie tylko, które mogą was zaciekawić.1. Simplenote -> świetny program do robienia szybkich notatek, stworzony przez twórców WordPress. Jego nazwa mówi sama za siebie, prostota to filozofia którą kierowali się jego twórcy. Program obsługuje formatowanie tekstu markdown(syntax) więc, możecie tworzyć zapiski dokładnie tak, jak gównowpisy na wykopie. Za pomocą jednego kliknięcia możemy udostępnić naszą notatkę znajomym, wysłać na e-maila czy zrobić notkę dostępną dla każdego na świecie.2. HomeBank -> Darmowy program do zarządzania domowym budżetem. Z wszystkimi bajerami jak grafy, słupki, wbudowane różne kategorie wydatków. Łatwy w obsłudze w porównaniu do konkurencji. Program (chyba) nie obsługuje „bankowości internetowej”.3. PyCharmEdu -> Świetna sprawa, a nie czytałem o niej na wykopie. Najpopularniejszy IDE do pythona zmieniony w inteligentne narzędzie do nauki programowania. Our freshman students have found PyCharm to be an excellent platform for learning Python programming because of PyCharm’s debugger and immediate syntax and type feedback.4. ScriptSafe Odpowiednik NoScript z Firefoxa. Nie wiem czy jest lepszy/gorszy od noscript i jakie ma wbudowane filtry, bo sam używam FF ale i tak każdy szanujący się użytkownik internetu powinien chronić swoją prywatność.5. Jak sporządzanie krótkich notatek doprowadzi Cię do majątku Warrena Buffetta. Nie no… tak dobrze nie jest ale warto przeczytać co ma do powiedzenia jeden z najbogatszych ludzi na świecie i co uważa, za swoją najważniejszą inwestycje.
Zakładam tag #hubadev gdzie będę wrzucał głównie materiały ze świata IT oraz nauki. Zapraszam do obserwowania i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aplikacje #programy #technologia #programowanie #it #ciekawostki #rozwojosobisty (następnym razem już nie będę wszystkich wołał)