O profesjonalizmie słów…

O profesjonalizmie słów kilka. Szukam kogoś, kto postawi u mnie w firmie na nowo sklep internetowy, zresztą szukałem kogoś nawet na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wysłałem do kilku firm zapytania, opisałem co bym chciał, zaznaczyłem, że super by było, gdyby oferta była przedstawiona w pdf. Co sobie wyobrażałem pod pojęciem oferta? Wypisane co będzie robione, jak mniej więcej wyglądało, może jakieś portfolio itp, przybliżony czas jaki to zajmie, takie coś dostawałem od firm, które przysyłały mi ofertę na pozycjonowanie, które jak wiadomo, nie jest obciążone bardzo wielkimi wydatkami. W swoim zapytaniu zaznaczyłem, że prosiłbym o 2 opcje – stawianie sklepu od nowa, oraz stawianie sklepu od nowa + przeniesienie danych ze starego sklepu. Wysłałem, z niecierpliwością czekałem na odpowiedzi. Oczywiście zaczęły spływać, i przyznam Wam szczerze, że to jest masakra. Odpowiedzi przysyłane z komórki, 2 linijki tekstu, krótko rzucona cena. Dwie firmy nieco więcej się rozpisały, jedna rozpisała się tak, że niczego nie idzie z tego zrozumieć. ŻADNA oferta nie została przesłana w pliku pdf. Gdyby były to ceny rzędu 300 zł netto, to jeszcze bym to przełknął. Przykładowa odpowiedź:
„Witam, trzeba założyć mniej więcej 8000zł netto. Pozdrawiam”
Cholera jasna! Za 8k cebulionów netto można kupić całkiem niezły samochód! Widocznie w biznesie olbrzymi ruch, skoro tak się odpowiada klientom, którzy mają zapłacić blisko 10000 zł za pracę. Nie znam się ielce na IT, ale to chyba całkiem sporo na rbh.
Czemu oferty miały spływać w pdf? Ponieważ muszę przesłać je do przełożonego w celu akceptacji. Niestety, nie jestem w stanie wysłać jakiejkolwiek, bo większość zmieści się w pliku z notatnika.
Wiem, gorzkie żale, ale naprawdę w głowie mi się to nie mieści. Sam ze swojej strony staram się być dla klienta jak najbardziej profesjonalny, nawet jeśli kupuje towar za 50 zł.
#biznes #programowanie #webdev #polska #ekonomia