Mirky elektroniki od #esp8266 założyłem ostatnio konto na #github i może się komuś przyda.
Zrobiłem taki minimalny webserver w C(motzno wzorowane na części kodu SUPLI by @pzygmunt)
Nazwałem to:espnanohttpd link do repolink do przykładu A na co to komu? A komu to potrzebne?
Starałem się rozpisać po angielsku(jak umiem) na githubie, ale tu jest mirko – elita internetu, i tu anglików uczą angielskiego, więc streszczę to tak:
Dajmy na to jak robisz bulbulator z WiFi w swojej piwnicy i kucujesz tam takie coś:#define PIWNICA_SSID „PIWNICA_ANONA”#define PIWNICA_PASS „superTajnyKOD”
To za każdym razem jak zmienisz hasło w routerze, albo zaniesiesz bulbulator do kolegi będziesz musiał kąpilować jeszcze raz z nową nazwą sieci i hasłem. No chyba by Cię pojebało żebyś tak robił (-‸ლ)
A używając espnanohttpd jak cywilizowany człowiek normalnie robi Ci się Access Point WiFi BULBULATOR-31AF
Łączysz się z komputera/tabletu/smartfona/zegarka z tą siecią, wchodzisz na 192.168.4.1, podajesz nazwę sieci domowej i hasło i gitara.
A nawet więcej – możesz sobie zrobić interfejs przeglądarkowy i ustawiać z niego stałą bulbulacji i zmienną bulbulacji też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak swoją drogą, to jest pod proste strony HTML, jak chcecie hostować śmieszne obrazki to trzeba użyć tego:https://github.com/Spritetm/libesphttpd
W przykładzie na repozytorium zamiast bulbulatora możecie sobie z przeglądarki pomigać diodą szybciej lub wolniej. Powinno działać też na płytkach ESP-01, ja używam nodeMCU.
Do kompilacji jest potrzebny ten toolchain+SDK i #linux https://github.com/pfalcon/esp-open-sdkpokaż spoiler Jak znajdziecie jakieś błędy to ciśnijcie mnie
#qbadev #elektronika #programowanie #jezykc #iot #bulbulator