Idąc za ciosem -> Biblia…

Idąc za ciosem -> Biblia początkującego w python od #hubadev1. Dive Into Python3 od Marka Pilgrima to kolejna część legendarnej książki Dive Into Python. Jak nazwa wskazuje, skupia się na najnowszej wersji. Czytałem opinie, że jest tysiące razy gorsza od pierwowzoru ale darowanemu koniowi, nie patrzy się w zęby. Można kupić też wersje „na martwych drzewach” hehe.2. Dokumentacja Python chyba nie musze wyjaśniać o co chodzi.3. Leksykon Pythona jaka keywordsy są zarezerwowane etc.4. Podręcznik wyrafinowanego stylu xD a tak poważnie to Style Guide dla pythona.5. CodingGames portal z dużą ilością różnych zadań dla programistów. Osobiście jeszcze jej nie testowałem ale zostało mi to polecone podczas kursu EDX, więc jeśli ktoś ma więcej do powiedzenia, zapraszam do komentowania.6. Pięć książek za darmo! pięć pozycji, całkowicie za darmo i nie tylko. Sprawdźcie sami.7. PythonTutor stworzony przez Philipa Guo z uniwerku w San Diego.8. Debugging a co to? wszystko co musisz wiedzieć o debugowaniu w pythonie.9. PythonChallenge nazwa mówi sama za siebie, zbiór zadań do rozwiązywania.10. [PROJEKT EULER] (https://projecteuler.net/) cytując: Euler is a series of challenging mathematical/computer programming problems that will require more than just mathematical insights to solve. Although mathematics will help you arrive at elegant and efficient methods, the use of a computer and programming skills will be required to solve most problems.
The motivation for starting Project Euler, and its continuation, is to provide a platform for the inquiring mind to delve into unfamiliar areas and learn new concepts in a fun and recreational context.11. No i oczywiście MiT z EDX kurs od kolesi z MiT, za darmo.
Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania tagu #hubadev ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dajcie jakiś feedback w komentarzach oraz podzielcie się swoimi materiałami.
#programowanie #naukaprogramowania #python #rozwojosobisty #matematyka #it