Hej! Zacznę od kilku słów…

Hej!
Zacznę od kilku słów wprowadzających. Nie mam lekkiego pióra i czasem mogę popełniać różne błędy. Wybaczcie korygujcie będziemy to załatwiać na bieżąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Druga sprawa jest taka, że nie spodziewałem się takiego odzewu. Wpis był głównie pod #naukaprogramowania i chyba zlecieli się wszyscy co do sztuki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) A więc czas zacząć!
#pytanianadeva 1/01/18
1.Wzorce projektowe: Singleton**
Pytanie o wzorce projektowe pojawia się prawie zawsze. W tym przypadku **singleton jest antywzorcem. Singleton z definicji matematycznej to zbiór jednoelementowy czyli taki do którego należy tylko jeden element. W programowaniu oznacza to jedno: Jedna instancja i globalny dostęp do obiektu.
No dobra skoro jest on taki anty to po co jest i dlaczego w ogóle go używać? Tutaj nasuwają mi się dwie propozycje:
– Kiedy np. implementujemy obiekt, którego zadaniem jest przechowywanie o stanie np. o stanie aplikacji.
– Kiedy chcemy przechowywać zmienne, które są wspólne dla aplikacji.Implementacja:
————————————
public final class Singleton {
private static final Singleton INSTANCE = new Singleton();private Singleton() {}
public static Singleton getInstance() {
return INSTANCE;
}
}
————————————
2. Unit Testing: _@Before i @BeforeClass_ || @BeforeEach i @BeforeAll
Do czego nam służy adnotacja @Before? kod oznaczony tą adnotacją zostanie wykonany zawsze przed każdym testem w danej klasie.
Do czego nam służy adnotacja @BeforeClass? kod oznaczony tą adnotacją zostanie wykonany raz przed uruchomieniem testów w danej klasie.
Ok ale mamy jeszcze dwie adnotacje. @BeforeEach i @BeforeAll. Czym się one wszystkie różnią i kiedy której używać? Różnica jest taka, że pierwsze dwie należą do JUnit4 a dwie ostatnie do JUnit5. Są one swoimi odpowiednikami.
3. Podaj różnice:PUT i POST**
**PUT jest idempotentny a POST nie. PUT służy do aktualizowania istniejących danych a POST do tworzenia nowych
Co znaczy, że PUT jest idempotentny? Że wynik zawsze jest taki sam jeżeli operacja została wykonana raz lub kilka razypokaż spoiler Jeżeli podoba Ci się treść to zostaw plusa i czekaj na kolejne wpisy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. obserwuj #pytanianadeva!Źródła dodatkowe:https://en.wikipedia.org/wiki/Singleton_patternhttps://howtoprogram.xyz/2016/08/10/junit-5-vs-junit-4/
_TAGI:_
#pytanianadeva #programowanie #naukaprogramowania #java #wzorceprojektowe #testowanieoprogramowania

Powered by WPeMatico