Hej mireczki…

Hej mireczki #otwartywykopmobilny
Aktualizacja beta 0.6 (Wkrótce apka wychodzi z bety, kilka rzeczy musi być jeszcze poprawionych)Ekran profili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodaliśmy ekran profili, zawiera praktycznie wszystkie ekrany co w webowej wersji, czyli:
Akcje, Znaleziska: Dodane, Opublikowane, Komentarze, Powiązane, Wykopywane, Zakopywane, Mikroblog: Wpisy, Komentarze, Osiągnięcia. Do tego blokowanie / obserwowanie. @Kroguc dzięki wielkie za layout.
Poprawki:
– Ekran powiadomień został rozdzielony na zakładki i umieszczony w nowym activity. Dzięki temu nie trzeba otwierać mikrobloga / głównej aby sprawdzić powiadomienia.
– Dodałem opcje cytowania oraz odpowiadania na wpis bezpośrednio z przycisku
– Zmieniłem metode cache, powinno to poprawić błąd z # nsfw pokazującym się w miniaturkach losowych wpisów.
– Poprawiłem crash aplikacji gdy dialog pojawiał się w czasie kiedy aplikacja byłą zminimalizowana.
– Poprawiłem crash aplikacji gdy w rozwijane spoilery miały mniej niż 15 znaków.
– Próbowałem znaleść powód dlaczego aplikacja lekko zacina się na niektórych telefonach. Widoki ładują się w około ~5 milisekund, więc nie to było tego powodem. Użycie setHasStaleIds trochę pomogło, w kolejnych aktualizacjach spróbuję to całkowicie wyeliminować.
– Wiele innych poprawek
W tym momencie aplikacja posiada prawie każdy ekran (no może oprócz ekranu dodawania linków), więc w kolejnych aktualizacjach skupię się na poprawieniu działania aplikacji, oraz wprowadzeniu systemu filtrów. @kiepura69
Link do githuba: https://github.com/feelfreelinux/WykopMobilny/releasesProszę o zgłaszanie błędów pod tagiem #owmbugi
Aktualizacja na GP wyjdzie jutro.
@KAKU dzięki za screenshota :)pokaż spoiler Btw, kilka osób pytało się o wprowadzenie dobrowolnych darowizn. Znalazłem dwie możliwości: – Adres Paypal na githubie. Pozwala to na dosyć proste wysyłanie dotacji, niestety dodanie takiego przycisku wymaga konta biznesowego. Oczywiście mogę korzystać z paypal.me, ale nie wiem czy wtedy urząd skarbowy nie przyczepi się do tego. – Przycisk darowizny przez Google Play, wtedy normalnie dostaję pieniądze na Play Console i odprowadzam podatek. Z tym że nie mam ukończonych 18 lat (lvl 15) i nie wiem jak wygląda sprawa z urzędem skarbowym.
Wstrzymuję sie narazie od wprowadzenia darowizn. Nawet jeżeli pojawiła by się taka opcja, to byłoby to całkowicie dobrowolne.
#programowanie #androiddev #kotlin #android #wykop