Cześć! Jako że jest to nasz…

Cześć!
Jako że jest to nasz pierwszy, oficjalny post tutaj, to warto się przedstawić. Z tej strony #kwezal, młode #studio deweloperskie stworzone z inicjatywy studenta. Obecnie celujemy głównie w #aplikacje #mobilne na #android. Za pośrednictwem Wykopu chcielibyśmy pokazać Wam nasze #projekty i inne wydarzenia związane z działalnością, które mogą Was zainteresować, a przy okazji chcielibyśmy zebrać odpowiedni feedback (za który będziemy naprawdę wdzięczni 🙂 ).
Skąd się wzięła nazwa?
#kwezal herbowy jest – naszym zdaniem – jednym z najpiękniejszych ptaków na świecie i #aztekowie by się z nami zgodzili, jako że słowo „quetzalli” oznacza „cenny”, lub „piękny”. W starożytności #majowie i Aztekowie czcili go jako świętego ptaka, a z jego zabicie groziła kara śmierci. Jedno z najważniejszych ich bóstw – Quetzalcoatl, miało pióra kwezala. Według przesądów, serce tego ptaka przestawało bić, kiedy długo przebywał w niewoli.
Jak to się ma do firmy programistycznej?
Szukaliśmy nazwy ładnej, prostej i chwytliwej, a wskazującej jednocześnie na artystyczny charakter programów. Mamy ambicje do tworzenia gier i aplikacji, od których od razu czuć będzie zapał i #kreatywnosc twórców, a które same w sobie nie będą tylko kolejnym sposobem na zabicie czasu.
Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej. 😉
Nasz tag do śledzenia (lub zablokowania 😉 ) – #kwezalsoftware
#firma #gry #programy #programowanie #java #kotlin