A wkur**** mnie już te…

A wkur**** mnie już te pytania ludzi, którzy z programowaniem mieli wspólnego tyle, że programują co weekend pralkę… Nie wiedzą co chcą, nie wiedzą nawet, czy w ogóle chcą programować. Nie znają podstaw niczego, ale pchają się do tego, bo przeczytali, że programiści to siedzą sobie i tylko biorą za to kasę. Jaka przyjemna, łatwa i owocna praca.
Weź Ty jeden z drugim przeczytaj jakąś książkę, zrób jakiś prosty kurs jakiegokolwiek języka w internecie, na który poświęcisz 50 godzin. Zobaczysz, czy po siedzeniu 14 godzin w ciągu doby nie boli Cię dupsko, czy od patrzenia tyle samo czasu w monitor nie bolą Cię oczy, a od ruszania myszką i pisania – nadgarstki. Zobacz, czy Twój mózg przyswoi podstawy programowania (pętle, warunki, zmiennie, etc), spróbuj napisać cokolwiek prostego. Skonfiguruj jakieś środowisko, żeby zacząć pisać proste rzeczy. Sprawdź, czy sprawia Ci to przyjemność.
Ja się nie pcham w kosmetologię, bo się ch**a na tym znam. A jak bym chciał, to najpierw bym pomalował sobie swój pysk. Ale nie.. programowanie najlepsze, wejdę na wykop (czy jakieś forum), podadzą mi zajebistą technologię i miesiąc później będę ogarniał wszystko to, na co ludzie uczą się latami i zdobywają doświadczenie. Co trzecie pytanie na wykopie w dziale #programowanie to pytanie o to jak zacząć i co jest na topie…
#programowanie #gorzkiezale